paraakandeha


منزل
تماس
 

یکشنبه ۱ دی ،۱۳٩٢

 

عذرخواهی از مسی چیزی را عوض نمی کند

 

      برای دسته بندی تیم ها قرعه کشی انجام می شود . نتیجه ی قرعه کشی مطابق میل عده ای نیست . و ناگهان صفحه ی شخصی کسی که شاید دورترین رابطه را با این ماجرا داشته پر می شود از فحش و فضیحت . این یعنی این که بالای چندهزار نفر از این ملت آمادگی این را دارند که به همین سادگی خود را حق به جانب بدانند و طرفی را که مقصر دانسته اند مستوجب هر نوع کیفری .

اما چند نکته را نباید فراموش کرد .

     الف ) این ها فقط تعدادی از مردم این کشور هستند . گروه اندکی که به اینترنت دسترسی دارند و اگر دسترسی و توان استفاده از اینترنت را یکی از فاکتورهای فرهنگ بشناسیم ، در حقیقت این چندهزار نفر از فرهیختگان این مملکت بوده اند . نتیجه این که : پس وای به حال بقیه . . .

     ب ) عذرخواهی جمشید مشایخی چیزی را درمان نمی کند . نه فقط جمشید مشایخی که حتی اگر تیمی مرکب از بزرگان سینما و تئاتر و فرهنگ و اصحاب رسانه هم برای ماله کشی بر چنین افتضاحی بسیج شوند چیزی تغییر نخواهد کرد . نتیجه ی این عذرخواهی چه خواهد بود ؟

    فقط این که اثبات کند همه ی آریایی ها !! اینجوری نیستند و بینشان آدم باشعور هم پیدا می شود . این را که همه می دانند و هر دانش آموخته ی دیپلمه ای هم می تواند بفهمد با دیدن چند نفر از یک جماعت نمی توان حکم قطعی و کلی درباره ی همه ی آن ها صادر کرد . مهم این است که چنین آدم هایی هستند و از این بدتر چنین فرهنگی هم هست که اگر زورت به خر نمی رسد ، پالان که دم دست است . . . همان را بکوب . . .

     ج ) مسی از یک جهت شانس آورده است که این حملات اینترنتی بوده و مهاجمین دسترسی فیزیکی به او نداشته اند . والا این روزها خانواده واقوامش باید برای برگزاری مراسم چهلمش آماده می شدند . و این شاید در دنیای امروز و برداشت های سیاسی از یک ملت و تنظیم روابط بین المللی با آن جزء عوامل مؤثر باشد .  

     د ) همان طور که به بچه محل بودن با کورش کبیر و داریوش کبیر  و سایر اکابر تاریخی افتخار می کنیم ، باید افتخار هموطن بودن با این مهاجمین وطن پرست را هم بپذیریم . از بین همین ملت فرهیخته ، خفاش شب و بیجه و سعید حنایی و اصغر قاتل و . . . هم عمل آمده است . معدود بودن این گروه هم چیزی را عوض نمی کند . چون اولا : رسانه ها خیلی از جنایات را مسکوت می گذارند تا قبحش نریزد و بقیه پررو نشوند . ثانیا : اگر این ها را معدود می دانیم و معدود بودنشان را دلیل می گیریم که اسباب شرمندگی ما نمی توانند بود ، معدود بودن بقیه ی افتخارات را هم باید در نظر گرفت . . .

 
 

شباويز : ۱:٢٥ ‎ب.ظ

 

 
شباويزنویسندگان
شباويز


آرشیو وبلاگ
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
بهمن ٩۳
دی ٩۳
اسفند ٩٢
دی ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ۸٩
خرداد ۸٧
اسفند ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
تیر ۸٦
اردیبهشت ۸٦

لینک دوستان
بلاگ رولينگ
پايگاه دريافت رايگان کتب فارسی
تاراز
خوابگرد
ريژاب
زيتون
سايت تاريخ فلسفه
سخن
غربتستان
كتاب هاي رايگان فارسي ( خبرنامه ي جديد )
کتابخانه پارس تک
کتابخانه مجيد زهری
کتاب های رايگان فارسی
زيتون دات کام
پراكنده ها )وبلاگ قبلي(
پايگاه ادبي خزه
پايگاه ادبی فيروزه
نقطه ته خط
پايگاه ادبی علی آرام
پايگاه ادبي هفتان
كتابخانه ي قفسه
پايگاه ادبي ديباچه
پايگاه ادبي اثر
feed

عناوين اخبار امروز
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]