عذرخواهی از مسی چیزی را عوض نمی کند

      برای دسته بندی تیم ها قرعه کشی انجام می شود . نتیجه ی قرعه کشی مطابق میل عده ای نیست . و ناگهان صفحه ی شخصی کسی که شاید دورترین رابطه را با این ماجرا داشته پر می شود از فحش و فضیحت . این یعنی این که بالای چندهزار نفر از این ملت آمادگی این را دارند که به همین سادگی خود را حق به جانب بدانند و طرفی را که مقصر دانسته اند مستوجب هر نوع کیفری .

اما چند نکته را نباید فراموش کرد .

     الف ) این ها فقط تعدادی از مردم این کشور هستند . گروه اندکی که به اینترنت دسترسی دارند و اگر دسترسی و توان استفاده از اینترنت را یکی از فاکتورهای فرهنگ بشناسیم ، در حقیقت این چندهزار نفر از فرهیختگان این مملکت بوده اند . نتیجه این که : پس وای به حال بقیه . . .

     ب ) عذرخواهی جمشید مشایخی چیزی را درمان نمی کند . نه فقط جمشید مشایخی که حتی اگر تیمی مرکب از بزرگان سینما و تئاتر و فرهنگ و اصحاب رسانه هم برای ماله کشی بر چنین افتضاحی بسیج شوند چیزی تغییر نخواهد کرد . نتیجه ی این عذرخواهی چه خواهد بود ؟

    فقط این که اثبات کند همه ی آریایی ها !! اینجوری نیستند و بینشان آدم باشعور هم پیدا می شود . این را که همه می دانند و هر دانش آموخته ی دیپلمه ای هم می تواند بفهمد با دیدن چند نفر از یک جماعت نمی توان حکم قطعی و کلی درباره ی همه ی آن ها صادر کرد . مهم این است که چنین آدم هایی هستند و از این بدتر چنین فرهنگی هم هست که اگر زورت به خر نمی رسد ، پالان که دم دست است . . . همان را بکوب . . .

     ج ) مسی از یک جهت شانس آورده است که این حملات اینترنتی بوده و مهاجمین دسترسی فیزیکی به او نداشته اند . والا این روزها خانواده واقوامش باید برای برگزاری مراسم چهلمش آماده می شدند . و این شاید در دنیای امروز و برداشت های سیاسی از یک ملت و تنظیم روابط بین المللی با آن جزء عوامل مؤثر باشد .  

     د ) همان طور که به بچه محل بودن با کورش کبیر و داریوش کبیر  و سایر اکابر تاریخی افتخار می کنیم ، باید افتخار هموطن بودن با این مهاجمین وطن پرست را هم بپذیریم . از بین همین ملت فرهیخته ، خفاش شب و بیجه و سعید حنایی و اصغر قاتل و . . . هم عمل آمده است . معدود بودن این گروه هم چیزی را عوض نمی کند . چون اولا : رسانه ها خیلی از جنایات را مسکوت می گذارند تا قبحش نریزد و بقیه پررو نشوند . ثانیا : اگر این ها را معدود می دانیم و معدود بودنشان را دلیل می گیریم که اسباب شرمندگی ما نمی توانند بود ، معدود بودن بقیه ی افتخارات را هم باید در نظر گرفت . . .

/ 0 نظر / 15 بازدید